+380965670447

painttechnology.ua@gmail.com


Рекомендації по фарбуванню металевих поверхонь


Головна проблема будь-якого металу (і чорного, і кольорового) - корозія.

Під цим терміном часто досить вузько розуміється лише іржавіння, але насправді корозія - це процес руйнування матеріалу під впливом зовнішнього навколишнього середовища.

Практично неможливо створити умови, в яких металеві вироби зберігали б «статус-кво» без додаткової антикорозійної обробки - залізо і його аналоги завжди прагнуть до саморуйнування.

Очевидно, що піддався корозії метал вже не може вважатися якісним і надійним: поверхня втрачає міцність, декоративні властивості і з часом приходить в повну непридатність.


Антикорозійне покриття: який продукт вибрати?

На чорних металах корозія виглядає як звична нашому оку іржа, на кольорових ж вона може проявлятися у вигляді біло-зеленого нальоту.      Мало того, що це послаблює метал, корозія псує зовнішній вигляд виробу.

Спеціалізована фарба успішно справляється з обома проблемами. Одне з основних умов успішності підприємства - забезпечення гарної адгезії до підкладки, для цього оброблювану поверхню необхідно підготувати до фарбування.


На ринку широко представлені лакофарбові матеріали для чорних металів, так як попит на них більше. Крім того, обробка кольорових металів коштує дорожче, і грунтовки для них відносяться, як правило, до верхнього цінового сегмента.


Підготовка


В першу чергу, поверхню, що фарбуеться необхідно зачистити. На упаковках деяких матеріалів вказано, що їх можна застосовувати прямо поверх корозії, але мається на увазі міцно тримається іржа, а не відстають пластівцями шари. Яку б фарбу ви не вибрали, поверхня потрібно гарненько очистити жорсткою щіткою або навіть наждачним папером, щоб видалити стару фарбу і відшаровути іржу. Потім поверхню ретельно промивають із застосуванням спеціальних засобів для чищення та просушують.